Jak podat
přihlášku?
Základní umělecká škola Židlochovice

příspěvková organizace Jihomoravského kraje

NOVINKY

Den otevřených dveří

V pátek 1.9.2017  v době od 14 do 17 hod se můžete přijít podívat do budovy ZUŠ v Robertově vile v Židlochovicích. V sále hudební školy můžete shlédnout výstavu prací žáků výtvarného oboru - absolventů školního roku 2016/2017. 

Publikováno 23.8.2017

Talentové zkoušky

Talentové zkoušky a možnost přihlášení k nim dnes končí. Celkem se k talentovým zkouškám přihlásilo 134 zájemců. Nejvíce do oboru hudebního 82, do oboru výtvarného 32 a do oboru tanečního 20. Další informace najdete zde na našich stránkách 26.června. 

 

Publikováno 12.6.2017

Úspěchy našich žáků v soutěžích

Okresní kola soutěže žáků ZUŠ jsou již za námi a nutno říci, že se dětem opravdu dařilo. Ve hře na klavír získala 1. místo Markéta Coufalová (III. kategorie), 2. místo Viktorie Sigmundová (I. kategorie) a David Ventruba (IV. kategorie) - všichni ze třídy p. uč. Vladana Ronnera. Čestné uznání obdržela Eliška Kahounová (IV. kat.) ze třídy p. uč. Bc. Michaely Macháčkové a David Macek (IV. kat.) ze třídy p. uč. Kateryny Hubal. Markéta Coufalová již soutěžila i v krajském kole a přivezla si krásné 3. místo

Houslisté si také vedli skvěle, Oldřich Coufal (0. kat.) i Michaela Oprchalová (II. kat.) získali 1. místo. Oba jsou žáky p. uč. BcA. Kateřiny Harnošové a postupují do krajského kola. 

Početná výprava kytaristů se z Kuřimi nevrátila s prázdnou - 1. místoMaxim Kharbaka (0. c kat.) a kytarové trio ve složení Barbora Bukovinová, Lucie Štěpánková, Adam Zapletal (III. kat.). 2. místo si přivezli Kateřina Böhmová (0. c kat.), Jiří Zach (I. kat.), Miroslav Šiler (II. kat.), Barbora Bukovinová (VI. kat.) a Adam Zapletal (VI. kat.). Žáci jsou ze třídy p. uč. Lucie Chaloupkové (Zach) a Mgr. art. Jany Zapletalové. Do krajského kola pojedou soutěžit Maxim Kharbaka a členové kytarového tria.

Gratulujeme úspěšným žákům i jejich pedagogům a přejeme hodně muzikantského štěstí v krajských kolech!

 

Publikováno 10.3.2017

Talentové zkoušky pro 2017/2018

Elektronické přihlašování k talentových zkouškám zájemců o výuku ve školním roce 2017/2018 je v plném proudu. Nejbližší termín je v pátek 26. května pro hudební obor. Ještě máte možnost přihlásit se. Klikněte na ikonu v pravé horní části - Jak podat přihlášku. 

Publikováno 11.2.2017

Přípravu jsme nepodcenili

V posledních dvou týdnech se žáci hry na klavír, hry na housle a hry na kytaru intenzivně připravovali na soutěž žáků základních uměleckých škol. Jednou částí této přípravy byly koncerty, na kterých měli žáci možnost si svá soutěžní vystoupení obehrát na veřejnosti. Společnou organizací tří hudebních škol - z Ořechova, Pohořelic a Židlochovic - se uskutečnily tři koncerty. Moc děkujeme sousedním školám za vytvoření přátelského prostředí. Doufám, že se jim u nás také líbilo. Koncerty se konaly 2.2.2017 v Modřicích, 7.2.2017 v Židlochovicích a 9.2.2017 v Pohořelicích.  

Publikováno 11.2.2017