Jak podat
přihlášku?
Základní umělecká škola Židlochovice

příspěvková organizace Jihomoravského kraje

NOVINKY

Naši žáci na soutěžích

V letošním školním roce se soutěž žáků základních uměleckých škol nese v tónech klavíru, kytary a houslí. V okresních kolech si naši žáci vedli takto:

Hra na klavír - místo konání ZUŠ Střelice

Jaroslav Sedlář a Zuzana Smrčková (oba ze třídy p. uč. V. Ronnera) získali 3. cenu ve II. kategorii. Nina Smolinská (p. uč. M. Macháčková) - 3. cena v VI. kategorii. A ještě jedna 3. cena pro Adélu Drlíkovou v VII. kategorii (p. uč. J. Kocmanová).

Hra na kytaru - místo konání ZUŠ Židlochovice

Nina Seitlová a Adéla Ficová (obě ze třídy p. uč. M. Štupáka) získaly 2. cenu v I. a II. kategorii. Filip David Morawek ve II. kategorii zvítězil a postupuje do krajského kola. Ve III. kategorii se na 3. místě umístil Sian Biak Lian Buansing. Roman Pavelka v VI. kategorii získal 1. cenu a stal se absolutním vítězem soutěže. Zároveň postupuje do krajského kola. Všichni tři kytaristé jsou ze třídy p. uč. J. Zapletalové.

Hra na housle - místo konání ZUŠ Ivančice

Ve IV. kategorii získala 1. cenu a návrh na postup do krajského kola Patricie Kejdová. V páté kategorii soutěžila Jana Mácková a za svůj výkon obdržela 2. cenu. Absolutní vítězkou soutěže se v desáté kategorii stala Michaela Oprchalová a samozřejmě postupuje do krajského kola. V kategorii koncertatní obsazení si Duo Incontro rovněž odneslo 1. cenu a postup do kraje. Duo hraje v obsazení Michaela Oprchalová a Adéla Drlíková. Všechny houslistky jsou ze třídy paní učitelky Hany Novákové. 

Krajské kolo - hra na kytaru, ZUŠ Vítězslavy Kaprálové, Brno

Žáci p. uč. Zapletalové si vedli takto: Filip David Morawek získal ve své kategorii 3. cenu, Roman Pavelka si odnesl 2. cenu.

Krajské kolo - hra na housle, ZUŠ Ořechov

Michaela Oprchalová získala v X. kategorii 1. cenu a Duo Incontro 3. cenu. 

Srdečně gratulujeme všem soutěžícím a jejich učitelům!

Publikováno 1.3.2024

Vyhlášení volného dne pro žáky

Ředitelka ZUŠ Židlochovice vyhlašuje pro žáky volný den v pátek 23.února 2024. Důvodem je organizační zajištění okresního kola soutěže základních uměleckých škol ve hře na kytaru. 

Publikováno 14.2.2024

Důležitá zpráva

V důsledku havárie vodovodu se ruší výuka v budově Robertovy vily dnes 30.1.2024 od 14:45 hodin. 

Publikováno 30.1.2024

Našim příznivcům

Vážení rodiče a další příznivci ZUŠ,

snažíme se udržovat naše webové stránky stále aktuální a plné přehledných infomací, ale víme, že doba jde dál. Většina z vás má Facebook nebo Instagram. Nejsme pozadu. Již nějaký čas máme FB stránky, kde sdílíme informace o plánovaných koncertech, vystoupení mimo naše pobočky, pozvánky na další zajímavé koncerty našich kolegů, odkazy na videa či malý report, například ze soustředění. Dbáme na dodržování GDPR - sdílíme jen ten obsah, který můžeme.

Budeme rádi, když novinky a hlavně práci našich žáků, budete sledovat na odkazech:

https://www.zuszidlochovice.cz/kalendar-akci

ale také když podpoříte naši FB stránku - Základní umělecká škola Židlochovice

https://www.facebook.com/zuszidlochovice/

Krásné dny za celou ZUŠ přeje

MgA. Dagmar Bradová

Publikováno 23.1.2024

Přání

Vážení,

přejeme vám všem klidné prožití svátků vánočních a hodně zdraví v novém roce. Dnes ještě musíme dodat: važme si a užívejme si každou chvíli, kterou můžeme být se svými nejbližšími. 

Za všechny zaměstnance ZUŠ

S pozdravem Dagmar Bradová

Publikováno 22.12.2023