Jak podat
přihlášku?
Základní umělecká škola Židlochovice

příspěvková organizace Jihomoravského kraje

NOVINKY

Žáci přijatí na střední školy s uměleckým zaměřením

V první polovině ledna proběhly přijímací talentové zkoušky zájemců o studium na středních uměleckých školách. Žáci z naší Základní umělecké školy úspěšně složili zkoušky a byli přijati. Hudební obor: JIŘÍ LANG ze třídy pana učitele Vladana Ronnera - Konzervatoř v Brně - obor varhany LUCIE VOJTOVÁ ze třídy paní učitelky Blanky Bartlové – Konzervatoř v Brně - obor herectví Výtvarný obor: Všichni přijatí žáci jsou ze třídy paní učitelky Hany Faltýnkové. KRISTÝNA KABELKOVÁ Střední průmyslová škola slévárenská Brno obor Rytec 2. ročník MARIE MĚŘÍNSKÁ Střední škola uměleckomanažerská Brno PETRA NOVÁKOVÁ Střední uměleckoprůmyslová škola textilní Brno obor Design oděvu TOMÁŠ ŠAFFER Střední škola umění a designu Vyšší odborná škola restaurátorská Brno obor Ilustrace LEONA ZAVADILOVÁ Střední uměleckoprůmyslová škola Hodonín obor Grafický design Všem žákům gratulujeme a přejeme, aby se jim na nové škole dařilo!
Publikováno 12.3.2013

Výstava prací žáků výtvarného oboru

Srdečně vás zveme do Městského kulturního střediska v Židlochovicích, kde bude od 4. 2. - 28. 2. nainstalována výstava prací žáků výtvarného oboru pod vedením p. uč. Faltýnkové. Výstava bude slavnostně otevřena vernisáží 4. 2. v 18hod., na které vystoupí také žáci hudebního oboru. Srdečně všechny zveme, přijďte shlédnout díla začínajících umělců. Upozorňujeme, že výstava je prodloužena do 20. 3. 2013.
Publikováno 8.1.2013

Výtvarný obor

Žáci výtvarného oboru úspěšně složili talentové zkoušky na střední školy. Ke studiu byli přijati: Michaela Černíková - obor fotograf, Kristýna Kubíková - obor design interiéru, Nicole Kleinová - obor návrhářství oděvů a divadelních kostýmů, Markéta Vašíčková - obor užitá malba, Andrea Knoblichová - obor design interiéru, Marie Měřínská - střední škola umění a managementu, Marek Měřínský - obor umělecký řezbář. Blahopřejeme všem žákům i paní učitelce Haně Faltýnkové.
Publikováno 3.6.2012

Tanečníci jsou také šikovní

Okresní kolo celostátní přehlídky tanečních oborů ZUŠ se konalo 14.března 2012 v Kuřimi. Naši tanečníci soutěžili se skladbou "Co si stroje povídají". Za svoje vystoupení byli oceněni postupem do krajského kola soutěže, které se koná 3.dubna v Blansku. Skupina starších dětí se zúčastnila Krajské přehlídky dětských skupin scénického tance. Od poroty získali "Ocenění za pohybové vytvoření atmosféry" ve skladbě "Kynkažu chce jiného kamaráda" a "Ocenění za propojení hudební předlohy v choreografii" ve skladbě "Skrz víčka hledím do tmy". Tato skladba byla nominována do národní přehlídky v Kutné Hoře. Hudbu vytvořil pan učitel Vladan Ronner, na choreografii pracovaly děti společně s paní učitelkou Pavlou Hraničkovou.
Publikováno 28.3.2012

Úspěchy muzikantů

Blahopřejeme k získání 1. místa v krajském kole soutěže žáků základních uměleckých škol ve hře na tenor Jakubovi Zapletalovi a jeho učiteli Davidovi Křížkovi. Soutěž se konala v Brně, v ZUŠ Jaroslava Kvapila 23. března 2012.
Publikováno 28.3.2012