Jak podat
přihlášku?
Základní umělecká škola Židlochovice

příspěvková organizace Jihomoravského kraje

NOVINKY

Prázdniny jsou tu

Vážení, 

přejeme vám co nejvíce dnů v měsíci červenci a srpnu, které budou pro vás co nejvíce osvěžující a nabíjející novou chutí k tvoření cestou malířskou, taneční nebo hudební.  

Za celou ZUŠ ŽIdlochovice přeje ředitelka MgA.Dagmar Bradová

Publikováno 30.6.2023

Talentové zkoušky jsou za námi

Máme za sebou talentové zkoušky nových zájemců o studium v naší zuš pro školní rok 2023/2024. K talentové zkoušce do výtvarného oboru se přihlásilo 55 zájemců,  do tanečního oboru 25 zájemců a do hudebního oboru 137 zájemců. Přihlašování je tedy ukončeno. Během příštího týdne budeme plánovat výuku na další školní rok, nejen z pohledu povoleného počtu žáků, ale také  z pohledu povoleného počtu vyučovacích hodin jednotlivých pedagogů. 

V pondělí 19. června budou zde na webu na naší úřední desce zveřejněni nově přijatí žáci do všech oborů. 

Publikováno 11.6.2023

ZUŠ Open

ZUŠ Open je celostátní festival základních uměleckých škol, které se v období 21.5. - 4.6.2023 prezentují ve veřejném prostoru. Naše zuška se prezentuje hudebně a tanečně. 

Hudební akce:  Absolventský koncert v Kapli sv. Kříže na židlochovickém zámku dne 25.5.2023, Koncert pro Hrušovany, v novém sále Sokec v Hrušovanech u Brna dne 31.5.2023.

Hudebně taneční akce v rámci rajhradských babských hodů dne  27.5.2023

Taneční akce: Setkání mezi městy v brněnském divadle Barka také 27.5.2023

Publikováno 25.5.2023

Soutěže - doplnění a blahopřání

Soutěž žáků Základních uměleckých škol pro muzikanty z naší ZUŠky skončila úspěšně.

V krajském kole komorní hry smyčců v Hodoníně získalo Barokní trio Incontro 2. cenu - hrály Michaela Oprchalová (housle), Adéla Drlíková (housle), Kristýna Vahalová (klavír). Děvčata připravila paní učitelka Mgr. Hana Nováková. 

Žesťové kvinteto pana učitele MgA. Davida Křížka získalo v ústředním kole v Liberci 2. cenu. Chlapci hráli v těžké konkurenci souborů z celé republiky a vedli si velmi dobře. Jsou to: Pavel Oprchal (trubka), Štěpán Blumajer (trubka), Jan Hasoň (pozoun), Štěpán Sedlák (tenor) a Vojtěch Otýpka (tuba). 

Žákům i pedagogům srdečně gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy!

Publikováno 26.4.2023

Opět soutěžíme

Máme za sebou školní a okresní kola soutěže žáků Základních uměleckých škol, a jedno krajské kolo. Letos soutěžíme v komorní hře dechových nástrojů dřevěných a žesťových, v komorní hře smyčcových nástrojů a ve hře na akordeon. Výsledky snažení žáků i učitelů jsou moc pěkné, opravdu nám dělají radost. 

V okresním kole souborů dřevěných dechových nástrojů v Oslavanech získalo 2. cenu klarinetové kvarteto ze třídy pana učitele Jiřího Brady (Mikuláš Hornoch, Adéla Guňková, Timotej Klang, Klára Rohanová).

Akordeonista Štěpán Kelbl (p. uč. Radek Krčál) si z okresního kola v Tišnově odnesl 1. cenu a postup do krajského kola jako náhradník.

V Zastávce u Brna získaly oba naše žesťové soubory 1. cenu a postup do krajského kola. Toto proběhlo 10. března na ZUŠ V. Kaprálové v Brně a výsledek je - žesťové duo má 2. cenu a žesťové kvinteto 1. cenu a postup do ústředního kola. Duo je ze třídy paní učitelky MgA. Kristýny Ratajové a hraje ve složení: Adam Hula - trubka, Lukáš Kulhánek - lesní roh. Kvinteto vede pan učitel MgA. David Křížek, kluci hrají v tomto obsazení: Pavel Oprchal - trubka, Štěpán Blumajer - trubka, Jan Hasoň - pozoun, Štěpán Sedlák - tenor, Vojtěch Otýpka - tuba.

A ještě smyčcová soutěž - naše Barokní trio Incontro bude 29. března soutěžit v krajském kole v Hodoníně. Trio připravila paní učitelka Mgr. Hana Nováková, tvoří jej houslistky Michaela Oprchalová a Adéla Drlíková, a klavíristka Kristýna Vahalová. 

Všem úspěšným žákům a jejich učitelům patří velký dík a srdečná gratulace! Postupujícím do dalších kol přejeme odvahu, invenci a radost ze hry.

Publikováno 13.3.2023